ADANA XIAOMI TEKNIK SERVISI | 0 322 214 04 02 | ADANA XIAOMI TEKNIK SERVIS | TEKNIK SERVIS ADANA XIAOMI


ADANA XİAOMİ SERVİSİ Xiaomi marka telefon modellerinin imei tamiratı yapılır, Türkçe destekli Resmi Global Yazılımları yüklenir, yazılımsal sorunları çözülür, TWRP ile üçüncü parti port romlar kurulur. 

Önemli Not 1 : Telefonunuzun imei tamiratını yapabilmem için eski bazı modeller hariç öncelikle bootloader kilidinin açık olması gerekmektedir. Kilidin açık olup olmadığını anlamak için telefonunuzu yeniden başlatın, başlarken karşınıza çıkan ilk siyah mi ekranı altında "unlocked" yazısı görürseniz telefonunuzun kilidi açık demektir. Bu yazı görünmüyorsa kilidiniz kapalıdır ve açmak için telefonunuza bir mi hesabı bağlayıp telefon modeline göre değişen sürelerde beklemek gerekmektedir. Bu süre eski modellerde 3 gün, yeni modellerde 15 veya 30 gündür. Eğer telefonunuzda kendinize ait bir mi hesabı zaten mevcut ise bu hesabı telefona bağlamak için yapmanız gerekenler, (hesap yoksa ayarlar, mi hesabı kısmında bir tane açabilirsiniz) 

Başlamadan Evvel Çok Önemli Uyarı: Kilit açma (Unlock) işlemini yapmadan evvel mutlaka telefonunuzda yedek alın ve google hesabınızı telefonunuzdan kaldırmış olun. Aksi halde telefonunuzdaki tüm bilgiler silinebilir, FRP devreye girip telefonunuz kilitlenebilir. Yanlış bir işlemden ötürü telefonunuza zarar gelirse tüm sorumluluk size aittir. 
1- Öncelikle telefonunuza sim kartınızı takın ve ayarlar, mi hesabı içine girip "hesap Güvenliği"(Account Security) bölümü içinden "Telefon" (Phone) a tıklayıp telefon numaranızı hesabınıza tanımlayın. Ayarlardan, telefon hakkında veya cihazım (About Phone veya My device) bölümüne girin ve miui sürümü ( miui version) üzerine 7 kere tıklayıp geliştirici (developer) olun. Yeni sürümlerde "miui sürümü (miui version)" bölümü, "cihazım (my device)" bölümü içindeki "tüm özellikler (all specs)" bölümünde yer almaktadır. 
2- Ayarlardan Ek ayarlar (Additional Settings) bölümüne, oradan geliştirici seçenekleri (Developer Options) bölümüne girin ve varsa oem kilit açma (oem unlock) yazısı üzerine (sağdaki tik değil yazı üzerine) tıklayıp oem unlock u aktif edin, aynı bölüm içinde usb hata (Usb Debugging) ayıklamayı aktif edin ve en son "mi kilit açma durumu" (mi unlock status) içine girip hesap ekle (add account) üzerine tıklayın ve "hesap başarılı bir şekilde eklenmiştir" "Succesfully added" uyarısının gelip gelmediğini izleyin. Doğru uyarı gelirse artık bahsettiğim sürenin dolmasını bekleyebilirsiniz. Süre dolduktan sonra bilgisayarınıza indireceğiniz "mi flash unlock" programını  açın telefona bağladığınız mi hesabı ile programda oturum açın ve telefonu fastboot (ses kısma ve güç düğmesine fastboot ekranı gelene kadar aynı anda basılı tutacaksınız) modda bilgisayarınıza bağlayarak program üzerinden unlock yazısına tıklayıp işlemin bitmesini bekleyin. işlem başarılı bir şekilde bitince telefon kendi kendine açılacaktır. (Kilit açma (unlock) işlemi için bilgisayarınızda telefonunuza ait sürücülerin yüklü olması gerekebilir.

Önemli Not 2 : Eğer mi hesabınız yoksa bendeki mi hesaplarından birini telefonunuza bağlayabilirim. Bağlama işlemi "Önemli Not 1" içinde bahsettiğim işlemlerle aynı şekildedir, sadece hesap ekle (add account) üzerine tıkladığınızda kendi hesabınız yerine benim hesaplarımdan birini girmeniz gerekmektedir. Hesap kiralamak için bana mesaj atmanız yeterlidir. Bu işlem için 50 TL ek ücret alınmaktadır. 
Genel Not : Telefonunuza mi hesabını bağladıktan sonra güncelleme yapmamanız ve kilit açılana kadar hesabı telefondan kaldırmamanız gerekmektedir. Bu yüzden otomatik güncelleme açıksa; ayarlar, Telefon hakkında (about phone) veya cihazım (my device) içinden sistem güncellemeye girip sağ üstteki üç noktaya tılayarak ilgili tikleri kaldırmanız gerekmektedir. Yeni sürümlerde sistem güncelleme (system update) veya otomatik güncelleme (auto update) bölümü; ayarlar, cihazım (my device) içindeki miui sürümü (miui version) bölümünde yer almaktadır. 

ADANA XİAOMİ YAZILIM 0 322 214 04 02 - 0 539 392 93 01

ADANA XIAOMI TEKNİK MALZEME 0 322 214 04 02 - 0 539 392 93 01

ADANA XİAOMİ SERVİS 0 322 214 04 02 - 0 539 392 93 01

ADANA Xiamo Repair  servis  0 322 214 04 02 - 0 539 392 93 01